Бібрська ЗОШ І - ІІІ ст.

04:48 11.04.2017

Показовий День Цивільного Захисту у Бібрській ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко

30.03.2017 р. у Бібрській ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Уляни Кравченко» був проведений День Цивільного Захисту, на який були запрошені керівник відділу освіти Перемишлянської РДА п. О.Горлатий, керівник з питань ЦЗ Перемишлянської РДА – п.С.Тивонюк, провідний інспектор Перемишлянського РС ГУД НС у Львівській області – п. С.Мирош, інженер з охорони праці відділу освіти Перемишлянської РДА- п. Стеців Л.М., міський голова - п. Р.Гринус, директори шкіл.

Відповідно до плану проведення показового Дня ЦЗ були зреалізовані наступні фрагменти:

- інформаційний, у якому були представлені інформаційно-пізнавальний проект «Новітні загрози світу та НС, пов’язані з ними», який підготувала керівник проекту «Медіакультура» Карашкевич Н.І.; тему «Сучасні засоби захисту людини в умовах НС» розкрили учитель предмета «Захист Вітчизни» п.В.Андрощук та п.В.Ярема – інженер АСКВ ЛВУМГ.

Гість заходу – п.В.Климчук, доктор психологічних наук, директор Інститут психічного здоров’я УКУ, психотерапевт, - поспілкувався з аудиторією з проблеми «Інформаційна війна як потужна загроза сучасного світу: «Групи смерті» в соціальних мережах. Як захистити підлітків».

І завершився інформаційний фрагмент мультимедійною презентацією «Тероризм як надпотужна загроза сучасності».

Питання, висвітлені в інформаційному фрагменті, - актуальні для школи і дають можливість зберегти життя і здоров’я учасників навчально-виховного процесу.

Прикладний фрагмент заходу був представлений діловою грою- квестом «Дії служби ЦЗ школи в умовах НС- виявлення підозрілого предмета».

У процесі рольової гри змодельовано ситуацію щодо відпрацювання дій формувань ЦЗ школи в умовах надзвичайної ситуації - виявлення  підозрілого предмета з ознаками певного терористичного характеру у вестибюлі основного корпусу школи.

Завдання рольової гри виконані, а саме:

- відпрацьовано схему оповіщення особового складу ЦЗ школи;

- інформовано про небезпечну знахідку відповідні служби: керівника відділу освіти, чергового Перемшлянського відділу поліції; Миколаївське МРВ Управління СБ України у Львівській області; чергового служби МНС; пункт медицини катастроф;

- проведена оперативна нарада з особовим складом формувань ЦЗ школи на предмет виконання функціональних обов’язків стосовно даної НС;

- обгороджено місце забороненої зони і виставлено чергового;

- здійснено тренувальну евакуацію за сигналом «Увага всім!» учасників навчально-виховного процесу згідно з відпрацьованим планом №2;

- забезпечено безперешкодний проїзд до місця виявлення підозрілого предмета автотранспорту відповідних служб;

- проведено фіксацію первинних даних осіб, які виявили підозрілий предмет;

- проведено майстер-клас «Надання долікарської допомоги в умовах НС» (тренерська група ЛОЦЕМД і МК)

- підведено підсумки рольової гри.

Заключним фрагментом показового Дня Цивільного Захисту стало проведення рефлексії в інтерактивному режимі з питань дій керівників навчальних закладів у різних надзвичайних ситуаціях (Тимчишин О.С., керівник центру БЖ проекту «Школа сприяння здоров’ю»). Підсумки заходу у формі панельної дискусії провела Островерха Г.М., керівник  навчального закладу з питань ЦЗ.

Показовий День Цивільного Захисту у школі пройшов на високому методичному, організаційному рівнях, що свідчить про наявність високих компетенцій  формувань ЦЗ школи та всіх учасників навально-виховного процесу.

Присутні позитивно оцінили практичну спрямованість заходу, отримали певний досвід з формування алгоритму дій керівника навчального закладу в умовах НС.

Герчаківська І.М.,

заступник директора з навчально-виховної роботи,

заступник керівника НЗ з питань ЦЗ