21:05 29.11.2020

Тиждень української писемності та мови у ЗО

З 9 по 13 листопада в нашому ЗО традиційно пройшов Тиждень української писемності та мови. Цього року він відбувся у незвичному форматі – онлайн та дистанційно. Але дні вшанування рідної мови, культури, історії були цікавими, насиченими, пізнавальними та повчальними. Протягом тижня зреалізовано різноманітні за тематикою, формою, ідейним спрямуванням заходи.

Учителі, діти, батьки взяли участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності, флешмобах «Цікаве про мову»(6-А), «Мова-душа нації»(8-В), Всеукраїнській інтернет - олімпіаді «На Урок», літературно – пое тичному вернісажі «Рідна мова – нації основа»(8-В), дискусії «Заговори, щоб я тебе побачив»(6-А, ), інтелектуальній вікторині – грі «Лінгвістичний калейдоскоп»(5-Б ), квесті «Загадковий світ мови»(8-Б), фотоквесті(6-А), лінгвістично - пізнавальній годині «Бринить, співає наша мова»(6-В,8-А), розігруванні діалогів на мовні теми (6-Б), розгадуванні загадок (5-А).

Презентовано дослідницько –пошукові проекти «Як виникло письмо», «Нестор Літописець»(6-А), «Як розмовляють бібрчани?»(6-А).

Переглянуто, обговорено відеоролики «Сприймаймо Шевченка по-сучасному»(6-А), «Історія української писемності»(8-Б), відеоуроки з О.Авраменком (9-А, 6-А), мультимедійні презентацій «Тернистий шлях української мови», «З витоків української писемності» (11-А).

Виготовлено постер до Тижня української писемності та мови(6-А), прикладні проекти «Ой, яка чудова українська мова» ( 6-В, 8-Б), пам’ятка від одинадцятикласників «Пишімо та говорімо правильно!», рекламний проект «Обирай українську»(11- А).

Проведено урок - візуалізацію «Як зробити слово ще доступнішим» (11-В), урок - казку «Подорож у країну слова» (5-В), урок-гру «Знайди-відгадай-продовж-запам’ятай» (7-А)