11:47 25.04.2020

Поради практичного психолога на час карантину

В Україні продовжують карантин.  Перебування вдома залишається найкращим способом захисту від інфекції. Як зберегти психологічне здоров’я?

Самовдосконалюйтесь

Карантин – це не канікули, а найкращий час для самовдосконалення та розвитку. Вивчайте іноземну мову, історію, географію…здійснюйте віртуальні мандрівки по містах світу, театрах, найбільших музеях.

Дотримуйтеся розпорядку дня

Це дисциплінує людей, підтримує їх звичний ритм життя.

Займайтеся спортом вдома

Через брак фізичного навантаження можна відчувати втому, погіршення настрою. 15 -20 хвилин спортивних занять на день викличуть приплив сил та енергії.

Зробіть «велике прибирання»

Перегляньте свої книги, зошити, одяг, речі, все непотрібне викиньте. Почистіть  флешки, телефони. Порядок в гаджетах – порядок в голові.

Улюблені заняття, хобі

Знайдіть час для того, щоб зайнятися справою, яка вас надихає. Дайте волю своїй фантазії і творчості. Саме вони звільнять вас від психологічного напруження.

Максимально наповніть день корисними справами

Не байдикуйте. Виконуйте домашні завдання, допомагайте батькам, опікуйтеся молодшими та старенькими родичами, доглядайте за домашніми улюбленцями, рослинами.

Читайте книжки

Прочитати книжку – це найкращий спосіб відволіктися від потоку негативу. Надавайте перевагу позитивним книжкам.

Переглядайте кінофільми

Дивіться позитивні та мотиваційні фільми. Це можуть бути комедії, історичні, пригодницькі фільми.

Спілкуйтеся з друзями

Не варто ігнорувати спілкування з друзями. Найкращим способом повернути "живий контакт" стануть відеодзвінки. Спілкування з людьми дуже потрібне для підтримки вашої нервової системи для того, щоб відволіктися та отримати підтримку від ваших близьких. Доведено, що коли людина говорить про свої проблеми та переживання їй стає набагато легше. Тому такий спосіб комунікації для вас буде своєрідними ліками.

Мисліть позитивно

Обмежте перегляд негативних новин та інформації, спілкування з людьми – панікерами. Вчіться бути позитивними та вчіть цього оточуючих.

Пам’ятайте, що карантин закінчиться, і життя ввійде у своє звичне русло.

Практичний психолог Яценко Б.Є.