Головна

Контакти

Історія школи

Адміністрація школи

Новини

Методоб'єднання Її ім'я носить наша школа Методична скринька

Проект 'Інтелект України'

Прозорість та інформаційна відкритість закладу Нормативні документи

Результативність роботи

Фотогалерея Відеогалерея

Протидія булінгу

00:36 10.05.2020

Поради практичного психолога батькам на час карантину

       

     Поради практичного психолога батькам під час карантину

 Під час карантину, оголюються всі сімейні проблеми. Раніше ви могли від них втекти на роботу. Зараз тікати нікуди, оскільки ви у чотирьох стінах. Це найкращий час для того, щоб вирішити всі проблеми, які виникають у стосунках з дітьми.

     Дітям не потрібен «контроль», вони природно хочуть бути хорошими та слухняними для своїх батьків. Якщо поведінка дітей виходить з-під контролю, це означає одне – ви десь недопрацювали,  або дитина не відчуває турботи чи безумовної любові.

    Контроль потрібен за режимом. Необхідно прописати розпорядок дня дитини.  У дні повинно бути не лише навчання! Потрібно виділити час для фізичної активності, вільної гри, харчування, для релаксу і для нудьги. Саме у нудьзі народжуються класні ігри, які допомагають дітям адаптуватися до нової реальності.

Чим зайняти дітей, щоб знайти вільний час для себе?

        Діти вигадують власні ігри, досліджують світ і взаємодіють з батьками. Не заважайте їх природному розвитку. Для дитини найважливішими заняттями є ігри, а саме рольові ігри. У них дитина вчиться спілкуватися з іншими, поводити  себе в соціумі. Тому грайтеся з дітьми, нехай вони у грі займають різні ролі, вчаться співдіяти з іншими.

            Мультики та комп‘ютерні ігри заважають дітям гратися самостійно. Мультики - це готове рішення. Не працює фантазія, дитина не розвивається. Окрім того, дитячий мозок не здатен сприймати 24 кадри за секунду. Тому виділяється гормон, який гальмує роботу мозку, щоб можна було сприймати ці 24 кадри. І при «передозуванні» мультиками це гальмування переходить у реальне життя. В цьому випадку розвиток дитини сповільнюється. Батькам варто спробувати пожити 2 тижні без мультиків. І ви відчуєте позитивний результат.

           Для дітей важливо відчувати, що батьки цікавляться їхнім життям. Виражайте інтерес до того, що діти роблять, чим живуть. Спільно дивіться фільми, читайте книжки. Обговорюйте , нехай діти висловлять свою думку, а ви свою. У деяких випадках їх бачення слід коригувати, але робити це слід делікатно і ненав’язливо. Ваша думка для дітей є дуже важливою.

Як компенсувати дітям брак прогулянок?

    Брак прогулянок компенсувати складно. Але такі умови диктує реальність. Можна відгородити частину кімнати (можливо, є балкон) для «прогулянок». Спробуйте пограти у таку гру: перевзуватися, переодягатися і виходити на балкон. Тримати певні іграшки лише на «території прогулянок». Це буде певна зміна обстановки. Звичайно прогулянок ніщо не замінить. Але співставивши ризики ми розуміємо, заради чого ми це робимо.

Що не потрібно робити батькам під час карантину?

     Точно не потрібно робити вигляд, що нічого не відбувається. Життя змінилось. Спершу треба цю реальність прийняти дорослим. І чим швидше ми це усвідомимо, тим краще. Діти відчувають нашу тривогу, навіть якщо ми при них не розмовляємо на ці теми і приховуємо, що відбувається. Ваше мовчання лише погіршує ситуацію. Зважаючи на вік дитини і на її чутливість треба підібрати слова, щоб пояснити, що відбувається. Є речі, про які краще промовчати. А є те, до чого варто підготувати.

Як уберегти дітей від зараження та пояснити їм, що таке коронавірус?

      Зі старшими дітьми можна бути відвертим. Але важливо видавати інформацію дозовано. Дітям точно не потрібен такий потік інформації, який мають дорослі. Спирайтесь на авторитетні джерела і контролюйте, що читають/дивляться діти. Деяка інформація може їх травмувати.

Малечі варто пояснити, що є такий вірус, який живе на дверних ручках, на підлозі, на руках та інших поверхнях. Але всі заходи безпеки повинні бути у формі гри, інакше буде складно: “Це ж весело: маска у мами, маска у тата і тобі одягнемо маску. Дивись, які ми схожі!” або “У тебе в руці сидить маленьке сонечко, яке дуже любить купатися. Тому треба купати його довго і з милом. Тоді воно буде щасливим” - найпростіші приклади. Пов’язуйте гру з улюбленими героями ваших дітей, зацікавлюйте їх, грайтеся разом.

Як зняти психічне напруження.

        Шановні батьки, вчителі, учні. Цього року у світі  виникнула проблема, з якою людство ще не зустрічалося – пандемія коронавірусу. Ця подія вносить зміни у наше життя, викликає тривожність і напруження. Як допомогти собі і своїм близьким щоб зняти психічне напруження?

  1. Зосередьтеся на диханні. Повільно вдихайте повітря ротом, уявляйте, що вдихаєте цілющий кисень – здоров’я, а видихайте носом повітря, наповнене хвилюванням і тривогою. Через кілька вдихів ротом зробіть навпаки: вдихайте носом, а видихайте через рот. За 10-15 вдихів ви відчуєте полегшення і заспокоєння.
  2. Фізичні навантаження. Найкращий спосіб зняти нервове напруження – фізичні навантаження. Робота на городі, в саду, по господарству сприяють зміцненню здоров’я і спалюють адреналін.
  3. Спілкування з рідними, тваринами. Коли дуже важко в емоційному плані, треба поспілкуватися з близькими людьми. Лагідне слово рідних, друзів допоможе заспокоїтися. Кішки та собаки теж знімають стресовий стан, заспокоюють нервову систему.
  4. Живопис. Спробуйте малювати, можливо саме тепер відкриється ваш талант. Можете використовувати розмальовки «Антистрес». Відомо, що колір сам по собі, незалежно від предмета, якому він властивий, справляє на глядача певний психофізіологічний вплив.
  5. Художнє слово. Читання цікавої книжки, оповідання, віршів, казки сприяє зменшенню нервового напруження і заспокоює людину.
  6. Театр. Він має магічну силу впливу на психіку. Дивіться віртуальні вистави, вони є у вільному доступі.
  7. Позитивні емоції. Усмішка, жарт, гумор знімають психічне напруження. Сміх зміцнює здоров’я, продовжує життя.
  8. Музика. Здавна відомо про цілющі властивості музики. Спокійна, ніжна музика заспокоює. Слухайте класичну, народну, або «музику для душі».
  9. Спілкування з природою. Природа заспокоює нервову систему. робить людину добрішою, покращує настрій. Дивіться передачі про тварин, рослини, природу, пересадіть домашні вазони, любуйтеся цвітінням дерев, весняних квітів.

                        Практичний психолог   Яценко Б.Є.

всі новини