ОЗНЗ "Бібрська ЗОШ І - ІІІ ст. імені Уляни Кравченко"

19:54 02.01.2018

Її знала Європа. Нею пишається Україна

7 грудня 2017р. виповнилося 125 років від дня народження легендарної хорунжої УСС  Олени Степанів.

Із  маленького мальовничого села Вишнівчик, що у нас на Перемишлянщині, вийшла у світ справжня українська перлина. Ім’я Олени Степанівни назавжди увійшло в історію та фольклор. Воно повинно бути і в серці кожного українця.

«Її знала Європа. Нею пишається Україна»-під такою назвою 8 грудня у нашій школі відбулася презентація культурологічного проекту за участю учнів 8-Б та 9-Б класів

Діти у  прозі, поезії та пісні відтворили своє  прочитання сторінок біографії героїні.  Про сильну волю та обов’язок перед Батьківщиною Олена Степанівна розповіла у своїх спогадах «Жінка-вояк» На сцені це відтворили чотири юнки-січовички.

Також учні інсценізували сміливі заклики хорунжої в одній із битв, у якій вона брала участь – на Маківці.

Дуже зворушлим став виступ фольклорного ансамблю «Криниченька» із родинного села Олени Степанів. Його учасники відтворили традиції, у яких зростала мала Оленка, а згодом національна героїня.  Кожне їхнє слово та пісня зачіпали за живе, зворушували до глибини душі.

Проте, яким прикладом наслідування для молоді стала ця легендарна жінка, розповіли дівчата із куреня ч.2 імені Олени Степанів. Вони представили НСОУ Пласт та свій курінь, а  після заходу  провели інтелектуальний змаг учнівському самоврядуванню школи.

На завершення   священник із с. Вишнівчик – отець Михайло, отець – декан Микола та директор школи Галина Островерха подякували усім учасникам за підготовку заходу.

Пам’ятаймо! Фронт Олени Степанівни не у минулому. Її ідеї актуальні сьогодні. І від того, наскільки ми проявимо свою  громадянську волю і здатність до об’єднання на благо України і залежить здійснення мрій Олени Степанів-Дашкевич та сотень тисяч полеглих у боротьбі за нашу волю і незалежність.