Бібрська ЗОШ І - ІІІ ст.

15:06 02.07.2017

Мандрівка визначними місцями Золочівщини

31 травня учні 3-А кл. (кл.керівник Костирка О.С.), 2-Б кл. (кл.керівник Стасюк О.М.), 7-В кл. (кл.керівник Чубій О.Р.)  мандрували визначними місцями  Золочівщини.

Спочатку ми побували в Олеському замку, де нас зустрів воєвода, який власноруч вручив присутнім грамоту-дозвіл на відвідування земель князівства. Це найвідоміший замок Львівської області, відроджений з цілковитої руїни, в якому збережено різноманітні скульптури з дерева, старовинні меблі, картини.

Наступна зупинка село Підлисся – батьківщина відомого українського поета, просвітителя Галичини Маркіяна Шашкевича. Школярі відвідали музей-садибу поета,  послухали цікаву розповідь екскурсовода про його життя та діяльність. У музеї діти побачили меморіальні речі, рукописи і видання творів поета, тогочасні книжки, часописи, предмети побуту.

З Підлисся учні поїхали до гаварецьких майстрів. Гавареччина – мистецьке село, розташоване в глибині лісів та на мальовничих пагорбах. Воно вважається осередком гончарного промислу. Цей край славиться своєю унікальною чорною керамікою. Тутешні майстри розповідають, що страви приготовані в цьому посуді є дуже корисними, а їх смак – особливий. Перебуваючи у цьому селі, школярі завітали до домівки одного із місцевих гончарів, який провів цікавий та пізнавальний майстер-клас по виготовленню гончарних виробів. Кожна дитина змогла за допомогою майстра виготовити власний гончарний виріб.

Закінчилась мандрівка відвідинами монахського скиту Покладання ризи Пресвятої Богородиці, що розташований на Святій Горі в околицях села Гавареччина.

Позитивні емоції та незабутні враження надовго залишаться у пам’яті учнів.